Nazwa boho pochodzi od francuskiego słowa la bohème – słowo określające styl życia artystycznej paryskiej cyganerii XIX, charakteryzujące się niezależnością, wolnością i twórczością na każdym kroku. Duży wpływ na styl boho, a przynajmniej wersję, którą widzimy obecnie w aranżacjach, miały również ruchy hipisowskie. Nie jest to styl polecany minimalistą i osobą o przesadnym pedantyzmie, idealnie natomiast odnajdą się w nim osoby twórcze lubiące określać swoje otoczenie na swój indywidualny styl. Nieoczywiste zestawienia, łączenie starych rzeczy z nowymi, eklektyczny miszmasz to elementy, które charakteryzują boho we wnętrzach.

Materiały wykorzystywane we wnętrzach w stylu boho to m.in.: bambus, wiklina, rattan, trawa morska, drewno. Kolorystyka, na której w główniej mierze opiera się ten styl we wnętrzach to beże i brązy w połączeniu z odcieniami bieli i kości słoniowej uzupełnione o mocne dodatki w kolorach fioletu, szafiru, oranżu lub różu.

Aranżacja boho powinna bazować na naturalności i lekkości, a samo wnętrze warto uzupełnić o bogatą roślinnością. Mile widziane są w tych wnętrzach również wszelkiego rodzaju pamiątki z podróży typu gobeliny, dywany, makaramy, czy słomkowe wachlarze oraz wszelkiego rodzaju świece w przezroczystych świecznikach.  

Jeżeli chodzi o osłony okienne najlepiej wpisujące się w styl boho to na pewno warto rozważyć użycie żaluzji drewnianych w kolorze naturalnego drewna lub żaluzje wykorzystujące pomalowane na biało drewniane lamele. Warto też rozważyć wykorzystanie bardziej niestandardowych produktów do zasłaniania okien i zdecydować się rolety zwijane z nadrukiem w stylu boho np. z piórami, łapaczami snów lub innymi grafikami opartymi o charakter tego stylu. Poniżej przedstawiamy kilka z naszych propozycji:

Żaluzja drewniana                                                             Roleta klasyczna z nadrukiem                                          Roleta w kasecie na okno

https://lotari.test.wdsdev.pl/zaluzja-drewniana-50-mm-na-miare.html      https://lotari.test.wdsdev.pl/roleta-dnr.html?t=stock&c=13&i=428952494    https://lotari.test.wdsdev.pl/kaseta-vario-lux-alu-dnr.html?t=stock&c=208&i=445528233